Starostlivosť o vlasy po horúcom lete

7
 

Blíži sa koniec leta. Začíname si zvykať, že letá v našich končinách bývajú horúcejšie ako kedykoľvek predtým. Vlasy si počas takéhoto leta užili svoje. Nielen vysoké teploty, zvýšené potenie sa, sťahovanie vlasov do copu, slnečné žiarenie, častejšie umývanie vlasov alebo kúpanie sa v bazénoch s chlórovanou vodou alebo v slanej vode pri mori. To všetko sú negatívne vplyvy na vlasy. Vlasy sú suché, bez života a lesku.

NÁPRAVA
Vrátiť vlasom stratenú krásu môžete celkom jednoducho. Stačí len dodržať pár zásad a dopriať tomu čas. Základom je regenerácia, počas ktorej dôjde k obnoveniu vnútornej štruktúry i povrchu vlasov. Je vhodné uvoľniť, očistiť a stimulovať vlasovú pokožku, na čo sa často zabúda. Podporu a výživu potrebujú nielen samotné vlasy, ale najmä vlasové cibuľky uložené v pokožke. Prvým krokom by mal byť výber vhodnej ošetrujúcej vlasovej kozmetiky. "Slnečné" šampóny a kondicionéry vymeňte za šampóny, toniká a séra, ktoré prinesú vlasom okamžitú úľavu a zabránia ich ďalšiemu poškodzovaniu. Svojím zložením by mali dodať vlasom viac energie a podporiť ich kvalitu a rast. Dobrým tipom sú preverené produkty švajčiarskej značky Revalid, ktoré kúpite v lekárňach. Ich receptúra ​​obsahuje aktívne zložky a vitamíny, prírodné výťažky z ovsa a pšeničných klíčkov a alantoín, ktorý upokojuje podráždenú vlasovú pokožku a podporuje obnovu buniek v pokožke.


NIEČO NAVYŠE
V prípade poškodených vlasov si len  šampónom a kondicionérom nevystačíte. Pokiaľ chcete podporiť regeneračný proces, doprajte svojim vlasom starostlivosť v podobe výživnej vlasovej masky. Naneste si ju minimálne raz či dvakrát týždenne. Ideálne je, keď zvolíte produkt z rovnakej série a od rovnakej značky, ktorú používate na umývanie vlasov. Ak ste vsadili na bylinky, môžete vlasy hýčkať aj pomocou nich. Možno ste si v lete niektoré nasušili. Palina sa hodí na mastné vlasy, harmanček pridáva lesk, mäta bojuje s lupinami, bazalka a žihľava podporujú rast, levandula upokojuje pokožku. V prípade veľmi suchých vlasov môže pomôcť aj kvalitný olej, ideálne arganový. Aplikujte ho do suchých vlasov a ak ho nechcete následne oplachovať, použite len dve - tri kvapky. Do vlnitých vlasov sa olej vmasíruje po celej dĺžke, na rovné vlasy len zvrchu a končeky vlasov jemne pohladte dlaňami, ošetrenie korienkov sa vynecháva.O slovo sa na konci leta zvyčajne prihlásia aj rozštiepené končeky. Bývajú strapaté a zle sa rozčesávajú. Na to je jednoduché riešenie – pristrihnutie končekov! Nezabúdajte tiež na šetrný prístup. Nevystavujte vlasy zbytočne pôsobeniu vysokých teplôt a pokúste sa teda obmedziť ich fénovanie, kulmovanie a žehlenie. Za skúšku stojí zaobstarať si drevený hrebeň a drevenú kefu s pravými štetinami z diviaka. Neelektrizujú vlasy a sú šetrné k pokožke hlavy, ktorú pri česaní jemne masírujú, a tým stimulujú vlasové korienky.

POMOC VLASOM ZVNÚTRA
Na kvalite vlasov sa veľmi podpisuje zloženie vášho jedálnička a životný štýl. Vlasom prospieva strava bohatá na proteíny a vitamín B5. Dostatočné množstvo dôležitých proteínov obsahujú vajcia, orechy a syry. Vitamín B5 je prítomný napríklad v nerafinovanej prírodnej ryži, fazuli a celozrnných výrobkoch. Vitamíny a minerály posilňujú korienky vlasov. Dôležitý je najmä biotín, zinok, železo a kyselina listová. Doprajte si preto ovocie, ryby, hydinu, listovú zeleninu, mlieko, sóju a celozrnné výrobky.POMOC VLASOM Z LEKÁRNE
Jednou z ciest, ktorá vedie k zlepšeniu stavu vlasov, je užívanie voľnopredajného registrovaného lieku Revalid*. Sú to kapsuly vyrábané vo Švajčiarsku a obsahujú jedinečnú kombináciu účinných látok, vitamínov a minerálov. Majú zloženie s obsahom aminokyselín metionínu a L-cysteínu, ďalej vitamínov skupiny B, železa, zinku, medi, výťažkov z pšeničných klíčkov, kvasníc a ďalšie látky, ktoré stimulujú, posilňujú a vyživujú vlasové korienky. Vďaka tomu sú vlasové korienky zásobované potrebnými živinami a dochádza k zlepšeniu rastu a pružnosti vlasov.
Liečba pomocou lieku Revalid kapsuly môže pomôcť znížiť vypadávanie vlasov a zlepšiť štruktúru nudných, nevýrazných a krehkých vlasov, aby sa obnovil ich prirodzený lesk.

* Revalid kapsuly je liek na vnútorné použitie. Pred použitím kapsúl Revalid sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom. Starostlivo si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.VIDITEĽNÉ VÝSLEDKY ZA TRI MESIACE
Užívajte jednu kapsulu lieku Revalid trikrát denne počas alebo po jedle, kapsulu zapite dostatočným množstvom tekutiny. Na liečbu vypadávania vlasov má zásadný vplyv pravidelné užívanie kapsúl a dĺžka liečebnej kúry. Pre dosiahnutie viditeľného zlepšenia a najlepších výsledkov sa odporúča liečebná kúra po dobu najmenej 3 mesiacov.