FAQ – ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

VYPADÁVANIE VLASOV (HAIR LOSS)

Redensyl je patentovaná účinná látka z oblasti výskumu regeneratívnej medicíny. Táto synergická zmes patentovaných molekúl bola vyvinutá na podporu buniek ORSc (vonkajšieho puzdra vlasového korienka) a dermálnej papily v iniciačnej fáze rastového cyklu vlasov. Je vedecky preukázané, že Redensyl stimuluje rast vlasov a zároveň znižuje vypadávanie vlasov."

Pokiaľ ide o hustotu vlasov, prvé výsledky začnú byť viditeľné po troch mesiacoch. Spozorovať zreteľnejšie výsledky však môže trvať o niečo dlhšie, pretože vlasové folikuly prechádzajú pomerne dlhou kľudovou dobou medzi rastovými cyklami (zvyčajne asi tri mesiace). Po troch mesiacoch používania Redensylu narastie v priemere od 10 000 až do 28 000 nových vlasov.

Áno. Redensyl je najnovšia prelomová zložka proti vypadávaniu vlasov a najlepšia alternatíva k transplantácii vlasov. Ide o patentovanú aktívnu zložku založenú na výskume regeneratívnej medicíny.
Redensyl sa zameriava na kmeňové bunky vlasového folikulu, tak aby znovunaštartoval ich delenie a stimuloval spustenie anagénnej fázy (rastová fáza vlasov).

Redensyl sa skladá z dvoch patentovaných molekúl DHQG (dihydrokvercetín glukozid) a EGCG2 (epigalokatechín galát-glukozid). DHQG sa získava zo smrekovca a aktivuje delenie kmeňových buniek vlasových folikulov. EGCG2 sa nachádza v listoch zeleného čaju a znižuje zápal pokožky hlavy. Je dokázané, že Redensyl oživuje bunky vo folikuloch zodpovedné za rast vlasov.

Zložky aktívnej látky Redensyl: 
•    EGCG2 - vysoko účinný antioxidant rastlinného pôvodu, znižuje zápal vlasovej pokožky.
•    DHQG - polyfenol glukozid rastlinného pôvodu, zvyšuje metabolizmus dermálnych fibroblastov.
•    Zinok - zvyšuje silu vlasového kmeňa, nedostatok zinku je spojený s vypadávaním vlasov.
•    Glycín - podporuje rast vlasov.                                                  "

Palina je známa svojimi prírodnými antioxidačnými vlastnosťami. Alpskí farmári ju tradične používajú ako domáci liek proti horúčke, kašľu a dokonca aj na zápal pľúc. V oblasti nášho záujmu slúži na ochranu vlasovej pokožky a obnovenie jej rovnováhy.

SantEnergy je extrakt získaný z listov rastliny Yerba Santa, ktoré sú dobre známe pre svoje zdraviu prospešné účinky a antioxidačnú silu. SantEnergy má dve priaznivé vlastnosti: je to silný antioxidant a má energizujúci a stimulačný účinok porovnateľný s čistým kofeínom. Optimálne chráni vlasové folikuly pred vnútorným a vonkajším poškodením a odďaľuje ich predčasné starnutie. Zároveň urýchľuje rast vlasov a zvyšuje ich hustotu.

Nie, Revalid Stimulating Shmapoo, Revalid Regrowth Serum na obnovu rastu vlasov, ani Revalid Energizing Shampoo - energizujúci šampón pre mužov neobsahujú parabény, sulfáty ani silikóny. Tieto zložky boli nahradené látkami s rovnako priaznivými účinkami.

Väčšine ľudí bežne vypadne 70 až 100 vlasov denne. To sa považuje za normálny stav. Vzhľadom k tomu, že celkový počet vlasov na hlave je približne 100 000 vlasov, nie je takýto úbytok problematický alebo viditeľný. S pribúdajúcim vekom majú vlasy tendenciu postupne rednúť - je to súčasť  prirodzeného procesu starnutia.

Problémy s vypadávaním vlasov vznikajú, keď je počet vlasov v anagénnej fáze nižší ako v telogénnej fáze.
40 % mužov zaznamená viditeľnú stratu vlasov (alopéciu) do veku 35 rokov. Vo veku 60 rokov sa toto číslo zvýši na 65 %.
50 až 75 % žien trpí výrazným vypadávaním vlasov vo veku 65 rokov.
Bez ohľadu na to, čo je na príčine, k vypadávaniu vlasov dochádza, ak nenastane nová anagénna fáza (aktivácia kmeňových buniek vlasového korienka).
 

Najbežnejší typ vypadávania vlasov u mužov, mužská androgénna plešatosť, je tiež známa ako androgénna alopécia (AGA). Mužská plešatosť, klasifikovaná podľa Hamiltonovej-Norwoodovej stupnice, je výsledkom genetiky a zvyčajne sa začína prejavovať na temene a/alebo na čelovej časti línie vlasov. Ak sa mužská plešatosť nelieči, môže rýchlo prerásť do čiastočnej alebo úplnej straty vlasov.
 

Najbežnejší typ vypadávania vlasov u žien, ženské plešatenie, je známe ako androgénna alopécia (FAGA). Podľa Ludwigovej stupnice je alopécia u žien genetickou poruchou, ktorá spôsobuje rednutie vlasov na temene hlavy. Hoci nie je úplne nezvyčajná, v prípade, ak sa nelieči, vypadávanie vlasov u žien môže viesť k úplnej plešatosti na temene hlavy.

Na mužskú alebo ženskú alopéciu (plešatosť) neexistuje žiadna zaručená liečba, existujú však kozmetické prípravky (napr. produkty proti vypadávaniu vlasov Revalid) a chirurgické zákroky s preukázanou účinnosťou, ktoré môžu viesť k určitému zlepšeniu.

Alopéciou môže trpieť prakticky ktokoľvek, pretože existuje niekoľko možných príčin vrátane hormónov (napr. androgénna alopécia), ďalej starnutie, infekcie, lieky a liečba (napr. chemoterapia) a faktory životného štýlu, ako je stres, vystavenie niektorým chemickým látkam alebo UV žiareniu, fajčenie, či konzumácia alkoholu.
Väčšiu pravdepodobnosť výskytu alopécie majú ľudia, u ktorých sa v rodine vyskytujú autoimunitné ochorenia ako cukrovka, lupus alebo ochorenie štítnej žľazy. Tieto faktory ovplyvňujú každého jednotlivca rôznym spôsobom. Nie každý, kto žije v strese, alebo má mužskú plešatoť v rodinnej anamnéze, musí nutne trpieť vypadávaním vlasov. Preto vo väčšine prípadov je najlepším spôsobom, ako zistiť príčinu vypadávania vlasov návšteva lekára.

Alopécia sa nedá úplne vyliečiť. Je však možné ju liečiť a vlasy môžu opäť dorásť. Príčiny vypadávania vlasov u mužov sa značne líšia, ale najčastejšími príčinami sú androgénna alopécia – alebo geneticky zdedená mužská plešatosť.

Jednou z možností je pravidelne používať Revalid Regrowth Serum na obnovu rastu vlasov (prečítajte si prosím príbalový leták).
Minimalizovať viditeľné účinky vypadávania vlasov môžu pomôcť aj zmeny vo vašej rutinnej starostlivosti o vlasy a celkovom životnom štýle. Venujte zvýšenú pozornosť svojim vlasom a správajte sa k nim šetrne. Používajte radšej hrebeň ako kefu a vyhnite sa tesne priliehajúcim čiapkam alebo klobúkom. Myslite na to, že mokré vlasy sú krehkejšie, obzvlášť opatrní buďte po umytí.
Okrem toho platí, že krátky strih dokáže minimalizovať kontrast medzi miestami s hustejším a redším vlasovým porastom. Dlhé vlasy môžu vyvolať opačný efekt, pridajú vám na veku - budete vyzerať staršie.
V neposlednom rade sa uistite, aby ste do svojho jedálnička zaradili dostatok bielkovín, najmä ak ste vegán alebo vegetarián (vypadávanie vlasov niekedy začína, keď sa ľudia vzdajú mäsa). Dbajte na to, aby ste neboli anemickí (málokrvní) - jedzte potraviny bohaté na železo, ako je pečeň, vajcia a zelená zelenina.

 

KAPSULY VLASOVÝ KOMPLEX

Vlasové  kapsuly Revalid sú výživový doplnok, ktorý vyživuje vlasy a vlasovú pokožku zvnútra, a tým podporuje zdravé vlasy. Táto vylepšená receptúra obsahuje vitamíny B1, B6, D3, minerály, aminokyseliny, rastlinné extrakty a biotín, ktorý prispieva k udržaniu normálnych vlasov. Revalid Vlasový komplex v kombinácii s Revalid stimulačným šampónom a Revalid sérom na obnovu rastu vlasov podporuje rast vlasov a zabezpečuje zdravé a krásne vlasy a nechty.

Keratín tvorí až 90 % každého jednotlivého vlasu, preto je pre tvorbu a rast vlasov nevyhnutný. Tento vláknitý proteín tiež umožňuje vlasom odolávať vysokým aj nízkym teplotám a chráni ich pred slnečnými lúčmi. Keratín obsahuje vysoké percento aminokyselín – cysteínu a metionínu – ktoré sú pre zdravé vlasy rovnako nevyhnutné, a ktoré sú obsiahnuté vo výživovom doplnku Revalid Vlasový komplex.

Ak bolo vypadávanie vlasov diagnostikované odborníkom, môžu výživové doplnky vo forme kapsúl podporiť prirodzený proces a podporiť zdravé vlasy zvnútra. Aktívne zložky výživového doplnku Revalid Vlasový komplex vyvinutého vo Švajčiarsku stimulujú tvorbu keratínu, vláknitého proteínu, ktorý tvorí dôležitý biologický stavebný kameň pre vlasy. Ten podporuje rast vlasov a obnovuje ich pružnosť, pretože vlasy sú zásobované základnými živinami zvnútra.

Áno. Výživový doplnok Revalid Vlasový komplex podporuje rast a výživu nechtov.

Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali, či budete užívať ďalšie lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.
 

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo plánujete otehotnieť, vždy odporúčame, aby ste sa poradili s lekárnikom alebo svojím gynekológom. 

Odporúčame užívať 2 kapsuly denne minimálne po dobu 3 mesiacov. Neprekračujte uvedenú dennú dávku. Užívanie výživového doplnku Revalid Vlasový komplex by nemalo nahradiť pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl. Skladujte mimo dosahu detí.

Vlasy a nechty rastú len cca. 0,5 cm až 1 cm za mesiac. Rovnako dlho trvá regenerácia našich kožných buniek. To znamená, že naše telá sa dokážu viditeľne zregenerovať až po dlhšom čase. Preto je potrebná dostatočná trpezlivosť, kým sa prejavia viditeľné známky užívania výživového doplnku Revalid. 

Ak máte diabetes mellitus, mali by ste zobrať do úvahy, že 1 kapsula obsahuje 0,033 chlebových jednotiek (BU) (6,7 kj/1,6 kcal). Odporúčame sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom.

 

STARNÚCE VLASY (ANTI-AGING)

Aktívna zložka proti starnutiu a na omladenie DN-Age je výťažok z listov rastliny Cassia Alata, na ktorú padla voľba z dôvodu vysokých hladín Kaempferolu-3-O-Sophorosidu (K3OS). Ukázalo sa, že DN-Age znižuje oxidačný stres a zápal  pokožky hlavy u ľudí a v bunkách vlasových folikulov. Chráni vlasovú pokožku pred poškodením buniek, spomaľuje proces šedivenia a zachováva objem (hrúbku), plnosť a silu vlasov.
 

Plesnivec alpský (Leontopodium alpinum) je alpská „hviezda prežitia“. Rastie v nadmorských výškach až 3 000 metrov, kde je vystavený vysokej úrovni UV žiarenia a extrémnym teplotám. Plesnivec má silné antioxidačné vlastnosti, pohlcuje voľné radikály, chráni DNA a pomáha pokožke zachovať si prirodzenú rovnováhu, pričom citeľne znižuje citlivosť pokožky.

DN-Age nedráždi oči ani pokožku a nepozorovali sa žiadne známky podráždenia kože alebo fototoxicity.

Áno, používanie všetkých kozmetických produktov Revalid počas tehotenstva je bezpečné. V prípade výživového doplnku Revalid Vlasový komplex vždy odporúčame, aby ste sa poradili s lekárnikom alebo so svojím gynekológom.

Existujú 3 viditeľné aspekty starnutia vlasov:

 1. Šedivenie vlasov - chýbanie prirodzených ochranných pigmentov vo vlasoch znižuje ochranu vlasov pred poškodením z UV žiarenia.
 2. Rednutie  a vypadávanie vlasov – stenčenie vlasov a zníženie ich hustoty zintenzívňuje vnímanie úbytku vlasov.
 3. Strata kvality vlasov – vlasový kmeň sa stáva menej odolný a náchylnejší na poškodenie a lámavosť.

Vnútorné  faktory:

 • Fyziologické starnutie.
 • Genetická predispozícia (známe predčasné šedivenie).
 • Psycho-emocionálny stres (šedivenie, vypadávanie vlasov).

Vonkajšie faktory:

 • Ultrafialové žiarenie.
 • Znečištenie ovzdušia.
 • Fajčenie.
 • Výživa.
 • Životný štýl – každodenné návyky.   

Nie, Revalid Anti-Aging Shampoo a Revalid Anti-Aging Fluid neobsahujú parabény, sulfáty ani silikóny. Tieto zložky boli nahradené látkami s rovnako priaznivými účinkami, ktoré nemajú žiadne negatívne účinky.

 

PROTI LUPINÁM (ANTI-DANDRUFF)

Revalid Šampón proti lupinám kombinuje rôzne aktívne zložky, ktoré poskytujú účinnú a dlhotrvajúcu úľavu od lupín. Tie obnovujú prirodzenú rovnováhu hydratácie pokožky hlavy a zabraňujú tvorbe nových šupiniek. Zároveň pokožku hlavy upokojuje a poskytuje  úľavu od nepríjemného svrbenia."

Piroctone Olamine je inovatívna zložka proti lupinám, ktorá pôsobí na zmiernenie zápalu v pokožke hlavy a redukciu lupín. Extrakt zo žihľavy je tradične v širokej miere používaný bylinný produkt na reguláciu tvorby kožného mazu vo vlasovej pokožke. Kyselina undecylénová má prirodzené protiplesňové vlastnosti, čím spomaľuje produkciu kvasiniek Malassezia a zároveň zmierňuje svrbenie a podráždenie. Pantenol stimuluje novotvorbu dermálnych fibroblastov a urýchľuje obnovu buniek. Tiež pomáha vlasom absorbovať vlhkosť a udržiavať ju. Táto zložka dokáže dokonca pomôcť opraviť poškodené vlasy a redukovať štiepenie končekov, zvýšiť hustotu a pevnosť vlasov. Alantoín upokojuje pokožku hlavy a podporuje tvorbu buniek, čím zlepšuje regeneráciu pokožky hlavy.

Šampón Revalid proti lupinám bol mimoriadne dobre tolerovaný v dermatologickej aplikačnej štúdii, ktorá sa uskutočnila v klinických podmienkach. Vďaka jemnému zloženiu je vhodný na každodenné použitie.

Lupiny postihujú v určitom okamihu života približne 50 percent bežnej dospelej populácie na celom svete. Hoci sú lupiny veľmi rozšírené, vyskytujú sa častejšie u mužov ako u žien.

Existujú dva hlavné typy lupín: suché a mastné lupiny.
Suchým lupinám zvyčajne predchádza predispozícia k suchej pokožke a ich príčinou môže byť používanie horúcich a nešetrných produktov na vlasy.
Mastné lupiny sú spôsobené nadprodukciou kvasiniek Malassezia, ktoré sa prirodzene vyskytujú na pokožke hlavy dospelých. Tieto môžu vyvolať zvýšenú produkciu mazu, čo vedie k mastným lupinám. Mastné lupiny spoznáte podľa väčších vločiek ako suché lupiny a podľa žltkastej farby.
Okrem toho, lupiny môžu spôsobiť nasledovné stavy, ktoré si vyžadujú lekársku konzultáciu:                                                                          
• Atopický ekzém (neurodermatitída), stav spojený s červenou, svrbivou pokožkou, ktorá je extrémne suchá.
• Kontaktná dermatitída, ide o alergickú reakciu na kozmetiku alebo produkty starostlivosti o vlasy.
• Seboroická dermatitída - chronické ochorenie, ktoré môže viesť k silnému svrbeniu a postihnúť tak tvár ako aj pokožku hlavy.

Lupiny môžu mať mnoho rôznych príčin. Mnoho prípadov lupín je možné riešiť pomocou špeciálnych produktov na starostlivosť o vlasy, ako je šampón proti lupinám Revalid Anti-Dandruff Shampoo, alebo sa vyhýbať produktom či návykom, ktoré dráždia a/alebo vysušujú pokožku hlavy, ako napríklad:

 • Príliš časté umývanie hlavy
 • Používanie nevhodnej kozmetiky - nešetrných, dehydratujúcich šampónov
 • Agresívne techniky vlasového stylingu a farbenia vlasov
 • Používanie chemikálií a nadmernej tepelnej úpravy vlasov

Existujú aj rôzne vonkajšie príčiny, najmä pre suchú pokožku hlavy: 

 • Horúci a suchý vzduch má tendenciu zaťažovať pokožku hlavy
 • Rovnako suché a chladné počasie môže pokožku vysúšať
 • Hormonálne výkyvy
 • Vysoká úroveň stresu
 • Nevyvážené stravovacie návyky
 • Nedostatočná hydratácia

Škrabanie pokožky hlavy má tendenciu zhoršiť podráždenie a môže viesť k infekcii. Preto, akokoľvek to môže byť ťažké, je vhodné zdržať sa škrabania. Ak sú príznaky vašich lupín dôsledkom vášho zdravotného stavu, mali by ste vyhľadať pomoc lekára.                                                                                                                                                                                                                                              

Samotné lupiny nespôsobujú vypadávanie vlasov. Avšak nadmerné škrabanie pokožky hlavy na zmiernenie svrbenia môže oslabiť korienky vlasov a spôsobiť vypadávanie vlasov. Navyše, výsledný zápal a nahromadenie mazu, ktorý vlasy produkujú za účelom ochrany, by mohli spôsobiť blokovanie folikulov. To by mohlo obmedziť rast vlasov a mať za následok rednutie a vypadávanie vlasov.

Nie, Revalid šampón proti lupinám neobsahuje parabény ani silikóny. Tieto zložky boli nahradené látkami s rovnako priaznivými účinkami, ktoré nemajú žiadne negatívne účinky.

O ZNAČKE REVALID

Revalid bol vyvinutý v roku 1992 vo Švajčiarsku, aby poskytoval celostnú starostlivosť o vlasy. Prostredníctvom Revalidu sa snažíme vytvoriť integrovaný efekt zvnútra von. Spolupracujeme s odborníkmi v oblasti zdravotnej starostlivosti, dermatológmi a nezávislými inštitútmi, aby sme vyvinuli produkty s preukázanými výhodami. Chápeme, akú dôležitú úlohu zohráva váš vzhľad pri sebadôvere a sebavedomí, a preto vynakladáme veľké úsilie, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky.
 

Produktami radu Revalid sa snažíme napĺňať kritériá spoľahlivosti, dôveryhodnosti, profesionality, angažovanosti a efektívnosti. Využívame najmodernejšie technológie a najnovší vedecký výskum, aby sme vám poskytli tie najlepšie produkty na starostlivosť o vaše vlasy. 88 % spotrebiteľov považuje Revalid za účinnú a dôveryhodnú značku.¹ 91 % žien uprednostňuje produkty starostlivosti o vlasy Revalid pred inými dostupnými produktmi, z dôvodov, čo pre ne Revalid znamená (účinný, dôveryhodný a seriózny).²
1Na základe testu 757 spotrebiteliek, ktoré vyskúšali produkty značky Revalid.
2Na základe testu 1007 spotrebitelek, ktoré poznajú produkty starostlivosti o vlasy Revalid.

Chceme, aby ste našli tie správne produkty pre vaše špecifické potreby, a to si vyžaduje odborné znalosti. To je dôvod, prečo sú naše produkty dostupné len v lekárňach a sú odporúčané odborníkmi a dermatológmi

Nie. Žiadne naše produkty nie sú testované na zvieratách.

Áno, všetky naše produkty prechádzajú rozsiahlym dermatologickým testovaním s vynikajúcimi výsledkami z hľadiska účinnosti a tolerancie pri pravidelnom používaní.

Náš výskum, vývoj a výroba prebieha vo Švajčiarsku. Sme hrdí na naše švajčiarske dedičstvo, ktoré je vidieť a cítiť vo všetkých našich produktoch a službách.

Ak chcete nahlásiť nežiaduce účinky alebo získať ďalšie informácie o kozmetike Revalid, za ktorú je Ewopharma zodpovednou v EÚ/EHP, kliknite na cosmetovigilance@remove-this.ewopharma.pl.