FAQ – ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

VYPADÁVANIE VLASOV

•    Koho môže postihnúť alopécia?
Alopéciou môže trpieť prakticky ktokoľvek; príčin je veľa. Vymenovať môžeme napríklad pôsobenie hormónov (androgénna alopécia), starnutie, infekčné ochorenie, užívanie niektorých liekov (napr. chemoterapia) alebo životný štýl vrátane stresu. Ďalej môže mať na stav vlasov vplyv vystavenie niektorým chemickým látkam a UV žiareniu, fajčenie či nadmerná konzumácia alkoholu.
Väčšiu pravdepodobnosť výskytu alopécie majú ľudia, u ktorých sa v rodine vyskytujú auto imunitné ochorenia ako diabetes, lupus alebo porucha štítnej žľazy. Tieto faktory ovplyvňujú každého jednotlivca rôznym spôsobom. Nie každý, kto žije v strese, alebo má alopéciu v rodine, musí nutne trpieť vypadávaním vlasov. Z tohto dôvodu je pre presné určenie príčin vypadávania vlasov u mužov dobré navštíviť odborného lekára.

•    Kedy si mám začať s vypadávaním vlasov robiť starosti?
Väčšine ľudí vypadne denne okolo 70 až 100 vlasov. To sa považuje za normálny stav. Vzhľadom na celkový počet vlasov na hlave, čo je zhruba 100.000 vlasov, nie je takýto úbytok problematický alebo viditeľný. Vekom však vlasy prirodzene rednú.

•    Kedy začínajú obvykle vlasy vypadávať?
Problémy s vypadávaním vlasov začínajú vtedy, ak počet vlasov v anagénnej, teda rastovej fáze je nižší ako v telogénnej, čiže kľudovej fáze.
40% mužov trpí viditeľným vypadávaním vlasov (alopéciou) už od veku 35 rokov, neskôr vo veku 60 rokov sa toto číslo zvýši až na 65%.
50 až 75% žien vo veku 65 rokov trpí výraznou stratou vlasov.
Bez ohľadu na hlavnú príčinu, vypadávanie vlasov nastáva vtedy, keď sa nezačne nová anagénna - rastová - fáza vlasu, keď nie je aktivovaná kmeňovými bunkami.

•    Ako môžu predchádzať vypadávaniu vlasov muži?
Mužskému typu androgénnej alopécie bohužiaľ nie je možné zabrániť. Existujú však spôsoby, ako proces spomaliť alebo úbytok vlasov efektívne skryť.

•    Čo je to mužský typ androgénnej alopécie?
Najbežnejší typ vypadávania vlasov u mužov je tiež známy ako andregénna alopécia. Mužské plešatenie, popísané pomocou tzv. Norwood/Hamiltonovej škály, je výsledkom genetiky a zvyčajne sa najprv začne prejavovať na temene hlavy (vertex) a/alebo čelovej časti línie vlasov, tzv. kútmi. Ak zostane neliečená, mužská plešatosť môže rýchlo viesť k čiastočnej alebo úplnej strate vlasov.

•    Čo je to ženský typ androgénnej alopécie?
U žien, je najbežnejším typom vypadávania vlasov  je adrogénna alopécia. Je charakterizovaná pomocou Ludwigovej stupnice. Príčinou tohto typu alopécie je genetická porucha, ktorá spôsobuje úbytok vlasov na temeni hlavy (prvým príznakom je rozširujúca sa pešinka). Hoci to je nezvyčajné, ak sa ponechá bez  liečby veľmi rýchlo môže viesť k čiastočnej alebo úplnej strate vlasov.

•    Dá sa alopécia vyliečiť?
Alopecia sa nedá úplne vyliečiť. Je ju však možné liečiť a rast vlasov obnoviť. Príčiny vypadávania vlasov u mužov sa značne líšia, ale najčastejšou príčinou je androgénna alopécia - alebo geneticky zdedená, mužská plešatosť.

•    Ako sa lieči alopécia?
Ani pre mužský ani pre ženský typ andreogénnej alopécie neexistuje žiadna zaručená liečba. K dispozícii sú však účinné kozmetické prípravky (napríklad produkty komplexného systému Revalid®) a chirurgické zákroky, ktoré môžu viesť k zlepšeniu stavu.

•    Ako si môžem pomôcť sám? Čo môžem urobiť pre riešenie problému s vypadávaním vlasov?
Jednou z možností je pravidelné, aspoň 3 mesačné užívanie lieku Revalid® kapsuly a dlhodobejšia, 3 mesačná aplikácia rastového séra Revalid® Regrowth Serum (prečítajte si oba príbalové letáky).
Zmeňte aj spôsob akým sa staráte o svoje vlasy a celkový životný štýl. To vám pomôže minimalizovať ďalší úbytok vlasov. 

Správajte sa šetrne k zostávajúcim vlasom. Väčšina ľudí sa stará o svoje vlasy nešetrne. Vlasy nečešte kefou, ale hrebeňom, nenoste priliehavé čapice, či iné pokrývky hlavy. Majte na pamäti, že mokré vlasy sú oveľa krehkejšie ako suché, preto je potrebné byť po ich umytí obzvlášť opatrný/á pri ich sušení a česaní.

Pomôcť Vašim vlasom pôsobiť silnejšie a hustejšie môžu niektoré prípravky vlasovej kozmetiky.
Krátky zostrih vlasov pomáha minimalizovať kontrast medzi hustejšími a redšími časťami porastu vlasov. Dlhé vlasy majú opačný efekt, zviditeľňujú takýto kontrast a ešte vám môžu pridávať roky.

Je tiež dôležité, aby ste do svojej strave zahrnuli dostatočné množstvo bielkovín, najmä ak ste vegán/ka alebo vegetarián/ka. Mnohým ľudom začnú vypadávať vlasy práve keď prestanú jesť mäso. Dbajte na to, aby ste neboli chudokrvný/á – jedzte potraviny bohaté na železo, napr. pečeň, vajcia a zelenú zeleninu. Vaša strava by mala byť vyvážená a pestrá.


REVALID® PRODUKTY VLASOVEJ KOZMETIKY

•    Je Revalid® Regrowth Serum s Redensylom® 3% novým prelomovým riešením?
Áno, môžeme povedať, že Redensyl® je novým prelomovým riešením proti nadmernému vypadávaniu vlasov a zároveň najlepšou alternatívou k transplantácii vlasov. Je to prvá aktívna kozmetická látka založená na výsledkoch výskumu v oblasti regeneratívnej medicíny. Redensyl® pôsobí na kmeňové bunky vlasového folikulu, obnovuje ich delení a stimuluje znovu naštartovanie anagénnej (rastovej) fázy rastu vlasu. Obsahuje dve patentované molekuly vyvinuté spoločnosťou Induchem: DHQG a EGCG2.

•    Aké sú výhody zložky Redensyl®?
Väčšina aktívnych kozmetických látok na trhu obsahuje rastlinné výťažky alebo peptídy. Redensyl® predstavuje novú generáciu molekúl aktivujúcich rast vlasov. Bol vyvinutý na základe dôkladnej analýzy a pochopenia funkcie kmeňových buniek vlasového folikulu a je vyrábaný unikátnou patentovanou a k životnému prostrediu šetrnou metódou (enzymatická glykosylácia bez použitia rozpúšťadiel).
Jedinečný mechanizmus účinku (znovu aktivácia kmeňových buniek, stimulácia fibroblastov - základných buniek väziva v dermálnej papile, miernenie zápalu) zabezpečil testovacím osobám s androgénnou alopéciou počas klinického testovania rýchly a trvalý rast nových vlasov už po troch mesiacoch.

•    Ako dlho potrvá, kým sa prejavia viditeľné výsledky z užívania rastového Revalid® Regrowth Serum s Redensylom®?
Ak ide o hustotu vlasou, tak prvé výsledky očakávajte po troch mesiacoch. Obvykle to môže byť aj dlhšie, pretože vlas má 3 fázy rastového cyklu a ak sa práve nachádza väčšina vlasov v kľudovej fáze (obvykle trvá tri mesiace) a preto môže trvať pomerne dlho, kým sa ukážu výsledky. Redensyl® dokáže priemerne zabezpečiť 10.000 nových vlasov za dobu menej ako tri mesiace, maximálne až do 28.000 nových vlasov. Rovnaké výsledky môžu byť dosiahnuté aj u žien, čo z prípravku robí výborný produkt pre obe pohlavia.

•    Kde sa dajú produkty Revalid® kúpiť?
Všetky výrobky Revalid® si môžete zakúpiť výhradne v lekárňach alebo na internete v online lekárňach.

•    Boli produkty Revalid® testované na zvieratách?
Nie, žiaden z našich prípravkov netestujeme na zvieratách.

•    Vyrábajú sa všetky produkty Revalid® vo Švajčiarsku?
Áno, všetky naše výrobky vlasovej kozmeticky aj voľno predajný liek Revalid® kapsuly proti vypadávaniu vlasov sa vyrábajú vo Švajčiarsku.

•    Hlásenie nežiaducich účinkov kozmetiky
Ak chcete nahlásiť nežiaduce účinky alebo iné informácie týkajúce sa produktov kozmetického radu značky Revalid®, pre ktoré je Ewopharma zodpovednou osobou v EU/EEA, kliknite na odkaz na emailovú adresu: cosmetovigilance@remove-this.ewopharma.pl